27
maj
2008

Picnik - edytuj zdjęcia online

Picnic to zaawansowany i wygodny edytor zdjęć. W połączeniu z pluginem do firefox'a, możliwością obróbki plików z Twojego komputera oraz popularnych serwisów do organizacji fotografii stanowi jeden z najlepszych produktów tego typu.

Obrazy: 
Picnik - edytuj zdjęcia online

Picnik to serwis dzięki któremu dokonamy zaawansowanej edycji zdjęcia za pomocą przeglądarki, bez konieczności instalacji oprogramowania a nawet rejestracji konta. Nieco podobny do opisywanego już Photoshop Express wyróżnia się na plus dzięki szybszemu działaniu, ogromnej ilości dodatkowych funkcji i większej liczbie obsługiwanych serwisów, których zdjęcia możemy zaimportować do aplikacji a następnie, po poprawkach, wrzucić z powrotem.

Minusami w stosunku do Photoshop Expressa mogą być nieco nachalna promocja konta Picnik Pro (sporawy banner widoczny w trakcie edycji zdjęcia i zmniejszający obszar roboczy), oraz brak miejsca i narzędzi na przechowywanie własnych fotografii.

Jednak, jeśli do organizowania zdjęć używamy innego serwisu (np. flickr, pcasa web, myspace, facebook, photobucket), czy nawet własnego komputera, picnik sprawdza się doskonale jako podręczny edytor.

Jakie są jego możliwości? Jak na aplikację uruchamianą w przeglądarce zadziwiająco duże. Po wgraniu zdjęcia mamy podstawowe korekty, czyli obrót, odbicie, wyrównanie (z pomocą siatki), poprawa ostrości i usuwanie efektu czerwonych oczu. Jest też guzik "Autofix", dzięki któremu zdjęcie zostanie poddane automatycznej korekcie.

Co ważne - każdą akcję możemy cofnąć, tak więc nie ma obaw, iż użyty efekt popsuje nam zdjęcie.

Jednak proste korekty to wierzchołek góry lodowej. Dzięki kolejnym zakładkom dotrzemy do efektów (jest ich kilkanaście, każdy z możliwością dostrojenia intensywności a nawet ręcznego malowania efektem po obrazku) oraz do wstawiania ramek, tekstu i obiektów typu clipart. Wstawiając tekst mamy do wyboru kilkadziesiąt czcionek, clipartów również znajdziemy całe mnóstwo. Każdy wstawiony element możemy obracać, wykonać odbicie lustrzane, regulować wielkość, kolor, przezroczystość i sposób przenikania.

Po doinstalowaniu wtyczki (dostepne wersje do Internet Explorera i Firefoxa) możemy łatwo rozpocząć edycję grafiki widocznej na dowolnej stronie www - po prostu klikamy prawym przyciskiem myszy na obrazku i wybieramy opcję "edit in picnik".

Z pluginem czy bez, efekty jakie są do uzyskania wydaja się naprawdę zadowalające a co więcej korzystanie z serwisu jest naprawdę proste i intuicyjne.

Przykładowy efekt działania programu? Proszę bardzo - zdjęcia mojej emilki z flickr'a:

przed
DSC00016_telewizor

po
Lala!

4.625
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (24 głosy)

wspaniały wynik

Submitted by Nowak Ryszard (niezweryfikowany) on śr., 09/09/2009 - 23:59.

wspaniały wynik

To jest nawet niezłe:) Tylko

Submitted by :) (niezweryfikowany) on pt., 11/27/2009 - 17:58.

To jest nawet niezłe:) Tylko czy ktoś wie jak to sciągnać na komputer??

Polecane linki